Bizimle iletişim kur
Albert

Telefon numarası : 86-15112267605

Naber : +8615112267605

5G Hakkında Bilmeniz Gerekenler

November 16, 2017

Nesnelerin İnterneti'nin (IoT) bir parçası olacak olan bağlı cihazların büyük akışı ile başa çıkmak için, yeni bir kablosuz internet bağlantısı seviyesi gerekecektir.

2020 yılına hızlı bir şekilde ileri, yani şimdiden beş yıl ve umarım geleceğin dünyası, şoförsüz ve pilotsuz uçağı ile dolu, sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve tüm bunlar kritik bir teknoloji parçası üzerine inşa edilecek - 5G .

15 Kasım’da, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın haberi yayınlandı: 《5. nesil mobil iletişim sistemi için 33-3600mhz ve 4800-5000mhz frekans bandının kullanımının bildirilmesi >> Tanıtmaya göre, orta frekans 5G sistemi, sistem kapsamının temel gereksinimlerini ve yüksek kapasiteyi göz önünde bulundurabilir ve Çin'de 5G sisteminin erken dağıtılmasının ana frekans bandını oluşturur.

Spektrum, kablosuz iletişim endüstrisindeki en önemli kıt kaynaktır. 2 g, 3 g, 4 g, 5 g ile karşılaştırıldığında daha önce hiç olmadığı kadar yüksek bant genişliği oranına sahip ve aynı zamanda bağlanan milyarlarca iot cihazının destek seviyesi desteklenirken, 5 g spektrumu da birkaç kişi için gereken sayıyı aştı. mobil iletişimin toplamından önceki nesiller.

Şu anda, Çin'de düşük frekans segmenti kaynakları tahsis edilmiş ve operatörlerin düşük frekanslı kaynakları halen 2G ve 4G ağlarında, No 5G ağlarında kullanılmaktadır.

Haziran 2017'de, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı 5G spektrumunu resmi olarak belirledi, Profesyonellerin girişine göre According Pek çok ülke ve işletme Çin'in planını bekliyor. Sanayi zincirindeki en büyük etki, Çin'deki en büyük etkidir ve aynı zamanda sanayi zincirinin vadesini de hızlandırabilir.

Küresel sanayi zinciri ile, 5G ticari zaman noktaları sürekli ilerliyor. Güney Kore, PyeongChang Kış Olimpiyatları 2018 ve Japonya sırasında Ticari Öncesi 5G'yi Gerçekleştirecek 2018 ve Japonya, 2020 yılına kadar Olimpiyat Oyunları için 5G Ticari Hizmet Sunmayı Bekliyor.

Şu anda, 5G'deki China mobile belirli bir teknolojiye ve çok sayıda test deneyimine sahip ve 5 g inşaatını desteklemek için yeterli sermaye rezervine sahip, gerekli sayıda baz istasyonlarının 5 g inşaatının beş kattan daha fazlasına ulaşabileceğini 4 G olarak, mevcut görüşe göre, telekom, unicom, 5 G'nin inşaatını desteklemek için yeterli paraya sahip değil.